5 NAJNEBEZPEČNEJŠÍCH POTRAVÍN PRE PSÍKOV

5 NAJNEBEZPEČNEJŠÍCH POTRAVÍN PRE PSÍKOV

 

Kuchyňa a jej zásoby lahodného jedla je skutočným miestom príťažlivosti pre psov a je pre nich veľmi ťažké odolať. V niektorých prípadoch pre vás skončí prípadná krádež potravín dobre, v iných môže dôjsť k núdzové návšteve veterinára. Aby ste mohli takýmto prípadom zabrániť, zostavili sme pre Vás zoznam nebezpečných jedál pre psíkov.

 

 

1. ČOKOLÁDA

Malý plátok mliečnej čokolády môže byť pre vášho psa posledným. Xantín je toxický pre kardiovaskulárny a nervový systém. Charakteristické príznaky otravy čokoládou: vracanie, hnačka, dýchacie ťažkosti, nadmerný smäd, hyperaktivita, arytmie, tras a kŕče. 

 

2. ALKOHOL

Alkohol je jed, ktorý narúša pečeň a mozog. Lenže na ľudí tento jed nepôsobí úplne rovnako ako na zvieratá: vášmu psovi bude stačiť pár dúškov, aby sa vážne otrávil. Zvracanie, hnačka, problémy s koordináciou nie sú najväčšími problémami psieho alkoholizmu. Je tu niečo vážnejšie: zastavenie dýchania, kóma a smrť. Čím je pes menši, tým je pre neho alkohol nebezpečnejší. 

 

3. SUROVÉ VAJCIA A MÄSO

Tieto surové potraviny môžu obsahovať salmonelu. Tieto baktérie sú nebezpečné ako pre ľudí, tak pre zvieratá. Surové vajcia tiež obsahujú enzým avidín, ktorý zabraňuje vstrebávaniu vitamínu B, ktorého nedostatok vedie k problémom s kožou a srsťou. 

 

4. HROZNO A HROZIENKA

Zatiaľ nie je presne známe, ktoré látky v hrozne sú pre psy jedovaté, ale práve tie môžu viesť k zlyhaniu obličiek, takže hrozno je lepšie vyškrtnúť zo zoznamu psích dobrôt. 

 

5. KURACIE KOSTI

Zdá sa, že kosti sú prirodzenejším jedlom než granulované krmivo. Zvieratá však už dávno nie sú vlci a môžu sa udusiť takú "korisťou". Jedení kostí spôsobuje vážne poškodenie tráviacej sústavy a môže ublížiť žalúdka a črevám, alebo uviaznuť v tráviacom trakte, čo blokuje ďalší priechod potravy. 

 

Starajte sa o svojich miláčikov a dávajte na nich veľký pozor. To, čo však vášmu psov neublíži, sú vaše PupSocks ponožky. Vyberte si dizajn, farbu a fotku vášho krásavca, zvyšok už je na nás!