7 TIPOV AKO SA STARAŤ O MAZNÁČIKA

7 TIPOV AKO SA STARAŤ O SVOJHO MAZNÁČIKA, KEĎ MÁTE PLNO PRÁCE

Mať psíka so zamestnaním na plný úväzok nemusí byť zábava, hlavne je to náročné pre vášho maznáčika. Preto sme pre vás pripravili 7 tipov ako sa o svojho chlpatého kamaráta môžete postarať aj keď máte veľa pracovných úloh.

 

1. VEZMITE SVOJHO PSA DO PRÁCE

Tento tip sa nebude vzťahovať na každého, ale za určitých okolností môžete vziať svojho psíka spoločne so sebou. Ak pracujete vonku alebo trávite veľa času riadením vlastného automobilu v rámci svojho zamestnania, tak odpoveď na otázku: "Čo mám robiť so svojím miláčikom, keď idem do práce?" Je jednoduchá. Stačí si vziať svojho maznáčika so sebou do zamestnaní. Určite sa nebude nudiť a bude Vám za takúto možnosť vďačný.

 

2. PRÁCA Z DOMOVA / HOMEOFFICE

Stále viac spoločností sa otvára myšlienke homeoffice. Obzvlášť v dnešnej dobe je táto téma veľmi aktuálna. Až sa obrátite na svojho šéfa, so žiadosťou o prácu z domova, zamerajte sa na výhody, ktoré spoločnosť môže získať, ako je napríklad maximálna efektivita, lepšia produktivita, uvoľnenie kancelárskych priestorov a znížený odber firemných zdrojov. Váš maznáčik toto riešenie oceni najviac!

 

3. CVIČTE PRED PRÁCOU

Ak chcete aby váš pes doma v pokoji odpočíval po celý deň, keď ste v práci, tak predtým než sa vydáte do práce, zacvičte si s ním. Aj keby to znamenalo, že si privstanete o pol hodiny skôr, než za normálnych okolností. Venujte veľkú časť času namáhavé hre alebo behu - niečo navyše k ich bežnej rannej prechádzke - aby ste zvýšili šance, že váš pes bude tráviť väčšinu dňa spánkom a odpočinkom.

 

4. SYNCHRONIZUJTE RODINNÝ PLÁN

Ak žijete s rodinou, priateľmi alebo spolubývajúcimi, skúste zladiť svoje časové rozvrhy a vytvorte plán psov pre pracujúcich majiteľov. Ak je to možné, posuňte si prestávky na obed alebo pracovný čas tak, aby váš pes nezostal dlho doma sám. Ak pracujete v blízkosti domova, neskorší alebo skorší obed ako obvykle môže znamenať, že deň vášho psa bude prerušený niekoľkými návštevami členov ľudskej rodiny domov.

 

5. ĽAHKÝ PRÍSTUP DO DOMU A NA DVORČEK

Obmedzte psa na dvorček, nech sa nemusíte báť, že prídete domov a nájdete nepríjemné nehody na vašej podlahe. Nevýhodou ponechanie psa vonku, keď ste v práci, je bohužiaľ to, že by váš pes mohol byť chytený vonku v daždi alebo počas letných mesiacov by mu mohlo byť až príliš veľké teplo. Zvážte inštaláciu magnetických alebo elektronických psích dverí, aby váš pes mohol tráviť čas doma alebo vonku počas dňa.

 

6. PRÍRASTOK RODINY

Jedným z najlepších spôsobov, ako nechať svojho psa doma aby sa nenudil je zvážiť obstaranie ďalšieho psíka. Toto je samozrejme ďalší obrovský záväzok, ktorý nemožno brať na ľahkú váhu, však odmena za priateľstvo, zábavu a spoločnosť pre vášho psa po celý deň môže byť obrovská.

 

7. AUTOMATICKÝ DÁVKOVAČ POTRAVÍN A VODY

Ak vás zaujíma, ako sa o svojho psa starať aj v práci, jednou z vašich hlavných myšlienok bude, ako zabezpečiť, aby mal váš pes po celý deň primeraný prístup k jedlu a vode. Ak je váš pes zvyknutý na niekoľko malých jedál po celý deň - alebo je vaše šteňa známe tým, že sa prevrhol alebo kúpal vo svojej miske s vodou - automatický dávkovač jedla a vody vám poskytne kľud, pretože pes bude mať prístup k jedlu a vode vo vopred stanovených časoch po celý deň.

 

8. PUPSOCKS BONUS
O svojho maznáčika ste sa postarali, gratulujeme ste skvelý páníček!

Ale, nezabudli ste na seba? Ako sa zbaviť nudy v prác a zdvihnúť náladu sebe a svojim kolegom? No predsa PupSocks ponožkami s potlačou vášho maznáčika!

Stačí si vybrať dizajn a nahrať fotku vášho krásavca, zvyšok je na nás!

 

 

 

 

 

Článok nol inšpirovaný a prevedený z jetpetresort.com