Ako klonovať svojho psa?

Ako klonovať svojho psa?

 

Barbra Streisandová nedávno priznala, že klonovala svojho psa. Dvakrát. Obaja jej súčasní miláčikovia sú klony jej predchádzajúceho miláčika, ktorý zomrel v roku 2019. Bez ohľadu na to, že je klonovanie v niektorých krajinách zakázané, toto odvetvie sa veľmi rýchlo rozvíja.

Prvýkrát bol maznáčik klonovaný v roku 2001 na Texaskej univerzite A & M-vtedy to bola mačka. Pes sa prvýkrát klonil v Kórei na univerzite v Soulle o štyri roky neskôr.

V Rusku sa prvé klony psov objavili v roku 2016 - tiež z Južnej Kórey. Tri šteňatá plemena Malinois boli odovzdané na severovýchodnej štátnu univerzitu. Jackie, Tom a Max boli klony najlepšieho psa v Južnej Kórei, ktorý bojuje proti terorizmu a šíreniu drog. Hoci psy rozumeli angličtine, vo výcviku nepokračovali.

 

Čo potrebujete k klonovanie svojho psa?

 

Nie divu, že sú potrebné predovšetkým peniaze. Americká spoločnosť Viagen, líder v tomto odvetví, ponúka služby klonovanie psa asi za 50 tisíc dolárov. Klonovanie vašej obľúbenej mačičky bude pre vás stáť dvakrát lacnejšie.

 

Druhá vec, bez ktorej sa nezaobídete - Biomateriál "originálu", z ktorého bude klon vyrobený. K tomu veterinár vykonáva biopsiu. V prípade Barbary Streisand bola biopsia prevzatá zo žalúdka a úst jej psa. Každá spoločnosť zaoberajúca sa klonovaním zvierat má svoje požiadavky. Napríklad Juhokórejský Sooam uprednostňuje fragmenty kožného tkaniva prevzaté z živého psa alebo svaly-pokiaľ pes zomrel.

Ale než pobežíte do banky pre pôžičku, zamyslíte sa nad tým, že klonovanie je zložité téma nielen z hľadiska biológie, ale aj etiky. Aké to je byť kópiou niekoho iného? Aké následky môže mať toto rozhodnutie?

 

PupSocks vám prináša nápad, ako mať svojho maznáčika neustále so sebou, nech sa stane čokoľvek - ponožky s vlastnou potlačou, na ktorej si môžete nechať potlačiť svojho obľúbeného psíka alebo mačičku!