Ako sa pripraviť na sezónu chat?

Ako sa pripraviť na sezónu chat?

S nástupom tepla začína letná sezóna nielen pre ľudí, ale aj pre psy. Čo je potrebné urobiť, aby ste strávili čas vo vidieckom dome s potešením pre vás a vášho maznáčika? Skúsme sa na to pozrieť z rôznych uhlov pohľadov.

 

Zdravie

Nezabudnite, že pre mestského psa je vidiecka lokalita neobvyklým stanovišťom. Uistite sa, či Váš psík má všetky očkovania. Je možné, že stretne nielen "divokí" psi, ale aj nahnevaní vlci a medvedíky čistotné. Táto možnosť vyzerá málo pravdepodobná, ale prečo riskovať? Stačí nechať svojho psa včas zaočkovať - týmto ochránite nielen svojho maznáčika, ale aj seba.

 

Roztoče

O nich ste samozrejme počuli mnohokrát. Nezabudnite ošetriť svojho psa proti kliešťom. Kvapky, obojky, spreje, prášky - teraz veľký výber liekov. Poraďte sa s veterinárom, aby ste ste sa dozvedeli, čo je pre vášho psa najvhodnejšie s ohľadom na jeho rasu, váhu a vek. Kliešte môžu byť prenášačmi rôznych ochorení, ako je napríklad pyroplazmóza alebo borelióza. Tieto choroby sú nebezpečné nielen pre psov, ale aj pre ľudí. Nezabudnite každý deň (najlepšie aj niekoľkokrát denne) dôkladne skontrolovať srsť a pokožku svojho psa.

 

Bezpečnosť

Než pustíte svojho psa do voľného pohybu, skontrolujte, či je to prostredie bezpečné. Po prvé, plot: je dostatočne pevný, vysoký, nie je v ňom diera? Často na pozemkoch sa valí zabudnuté veci alebo zvyšky stavebných materiálov. Budete musieť ich zlikvidovať. Ostré predmety môžu vážne poškodiť oči alebo labky psíka.

 

Väčšina psov je viazaná skôr na človeka než na miesto, ale to neznamená, že si vôbec nevšimnú zmeny prostredia. Práve preto najskôr nechajte svojho psíka skúmať prostredie, určite miesta, kde bude spať a kde jesť. Je dobre, ak ste vzali z domu jeho ležadlo a misky, v tomto prípade adaptácia bude prebiehať rýchlejšie. Ale za starostí o psíka nezabudnite aj na seba, urobte si radosť cez letné sezónou s pestrými PupSocks ponožkami s vlastnou potlačou!