Ako spriateliť dieťa so psom?

Ako spriateliť dieťa so psom?

Maznáčikovia hrajú dôležitú úlohu v emocionálnom vývoji dieťaťa. Dieťa vníma psa ako našuchorené teplé stvorenia, ktorý sa dá objať a zaspať. Maznáčik dáva veľa pozitívnych emócií, ktoré obohacujú vnútorný svet dieťaťa, pomáhajú vyrovnať sa so strachom a cítiť, že existuje spoľahlivý kamarát. Avšak príchod nového člena rodiny je vždy vzrušujúce. Rovnako ako dieťa, šteňa vyžaduje osobitnú pozornosť. Správne správanie rodičov a usporiadanie priorít vo vzťahu zabráni nepríjemným situáciám a zaistí to, aby komunikácia dieťaťa so psom bola bezpečná. Aké pravidlá existujú pre zoznámenie psa s dieťaťom?

1. Prehovoriť s dieťaťom.

Ak je to možné, musíte pripraviť dieťa na výskyt šteňaťa vo vašej domácnosti. Prečítajte si spoločne literatúru ohľadom starostlivosti o psov, zvláštnostiach výchovy šteňaťa, pozrite sa na rôzne videá. Je potrebné dieťaťu vysvetliť, že šteňa je zatiaľ malé a že musíte venovať mu pozornosť a starať sa o neho, starostlivo zaobchádzať s novým členom rodiny, neuraziť ho a nezraniť. Musíte si uvedomiť, že malé deti si ešte nie sú vedomí, že môžu maznáčikovi ublížiť, ak s ním budú zaobchádzať ako s hračkou.

 

2. Pozorujte interakciu so zvieraťom.

Zoznámenie a akákoľvek komunikácia počas prvých mesiacov musí nutne prebiehať pod dohľadom dospelých. V tomto období sa vytvára povedomie o tom, kto je medzi nimi hlavný. Samozrejme to musí byť dieťa. Pes, ktorý má inštinkt hierarchie, teda túžbu zaujať vyššie postavenie v skupine, až vyrastie, bude sa snažiť stať vedúcim voči ostatným členom rodiny, niekedy s prejavom agresie.

 

3. Zabezpečiť domácemu miláčikovi psychický komfort.

Pri prvom zoznámení, aby nedošlo k vydesení šteňaťa a dieťaťa, musíte vytvoriť komfortné a pokojné prostredie: nechajte psa čuchať dieťa, olízať, povoľte dieťaťu zviera nakŕmiť. Je lepšie zabrániť nadmernej aktivite dieťaťa a šteňaťa, aby sa navzájom nevydesili. Odporúča sa nechať hrať s malým psom pomocou hračiek.

 

4. Venujte pozornosť stavu šteňaťa.

Ak ste si všimli, že šteňa je unavené, mali by ste dieťaťu vysvetliť, že maznáčikovi musí dať chvíľku pokoja a odpočinku. Priateľstvo dieťaťa so psom je pre všetkých rodičov veľmi dôležité.

 

Pokiaľ chcete osláviť túto významnú udalosť, urobte si darček - ponožky s potlačou vášho dieťaťa a psa od PupSocks.sk!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie